Hakkımızda

Purple Yarns 1999 yılında bir aile şirketi olarak kurulmuştur. Kurucuları özellikli ve farklı sentetik iplik üretiminden elde ettikleri tecrübe ve birikimlerini fantezi iplik sektörüne taşımayı hedeflemişlerdir. 

Tekstil üreticilerine zorlaşan rekabet ortamında, ürünlerinin değerini arttıracak iplikler tasarlamak ve üretmek Purple Yarns´ın öncelikli misyonlarından birisidir. Her geçen gün gelişen, farklı ve ileri teknoloji ile üretilen iplikleri takip edip, doğal ve sentetik elyafların karışımlarıyla sürekli yeni kolleksiyonlar üreten firmamız, son moda renkleri, görsel açıdan güncel tasarımlarla birleştirerek kullanım açısından üstün iplikleri müşterileri için geliştirmektedir. 

Fantezi ipliklerini tüketiciye el örgü iplikleri olarak da ulaştıran Purple Yarns, farklı ve yenilikçi tasarımlarıyla, insanlara, stresli yaşantılarından uzaklaşma imkanı veren, el örgüsünü sevdirmeyi ve yaygınlaştırmayı hedeflemektedir. 

Bu nedenledir ki, firma sahipleri, faaliyet içerisinde sadece ürün geliştirme bölümünün sorumluluğunu üstlenmişler, yapılanmanın geri kalan kısmını profesyonel kadrolara bırakmışlardır.